Vratové systémy Hörmann


Garážová vrata uzavírají průjezdní otvor v garážích a dalších objektech. Jsou složeny z ocelových zárubní zapuštěných do zdi, křídla a torzních pružin, které usnadňují manipulaci s křídlem. Křídla vrat se vyrábí kovová, dřevěná nebo plastová. Mohou být tepelně izolována polyuretanovou pěnou. Garážová vrata se člení podle otevírání, způsobu využití a montáže na sekční, výklopná a průmyslová.

Sekční garážová vrata jsou současným trendem. Hlavními důvody jsou jejich tepelně-izolační vlastnosti, moderní design a praktičnost. Ze všech typů vrat nechávají nejvíce místa pro průjezd. Skládají se z několika panelů, které jsou umístěny svisle nad sebou v celé ploše otvoru. Při otevření zajedou po vodicích lištách pod strop. Ovládají se ručně nebo elektropohonem.

Sekční garážová vrata Hörmann patří k nejkvalitnějším vratům nejen na českém trhu. Vysoce ceněny jsou pro své izolační vlastnosti a zabezpečovací prvky. Nadstandardně jsou rovněž vybaveny několika bezpečnostními systémy k ochraně obsluhy i vrat samotných. Lze do nich zabudovat dveře, okénka, větrací mřížky. Dávají velkou možnost výběru - materiálu, povrchu, barevného odstínu, příslušenství a doplňků. Splňují normu DIN ISO 9001 i evropskou normu 13241-1. Vyráběny jsou přímo na míru, v Německu

Výklopná garážová vrata jsou spolehlivou klasikou. Jejich přednostmi jsou jednoduchá konstrukce, nenáročnost na údržbu a příznivá pořizovací cena. Vhodná jsou především pro řadové, či nezateplené garáže. Vedena kolejnicemi, se celá vyklápí pod strop garáže. Potřebují 10 cm výšky v prostoru nad překladem vrat. Lze je ovládat ručně nebo elektropohonem.

Výklopná garážová vrata Hörmann mají více než 50 letitou historii. Po celou tuto dobu se řadí mezi nejprodávanější garážová vrata. Zákazníci oceňují zejména neustálou inovaci, v současné době zaměřenou především na bezpečnost a design. Výklopná garážová vrata Hermann jsou prověřena institutem TÜV. Zhotovují se podle systému řízení jakosti DIN ISO 9001. Splňují všechny požadavky evropské normy 13241-1. Vyráběny jsou na míru, v Německu.

Průmyslová garážová vrata se vyznačují pevností a odolností. Určeny jsou především pro průmyslové výrobní objekty, haly, sklady, autoservisy. Vzhledem ke svému atraktivnímu designu jsou vhodná i pro projekty občanské vybavenosti - nákupní centra, banky, úřady. Dle požadavků a dispozic se montují vrata sekční nebo rolovací.

Průmyslová garážová vrata Hörmann jsou pevná a kvalitní. Nabízí mnoho variant - prosklení, vestavěné dveře, tepelnou izolaci, několikanásobné zabezpečení, silné pohony, světelnou závoru, několik způsobů ovládání. Samozřejmostí je velmi atraktivní design. Splňují normu SIN EN ISO 9001 : 2000. Mezi průmyslová vrata se řadí také rolovací mříže, skládací vrata, rychloběžná vrata, protipožární vrata, závory.